Sipariş ve Destek:

03624383031
Piyano » Dijital Piyanolar

CASIO PX-770WEC2 Privia Beyaz Dijital Duvar Piyanosu (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Stok Kodu

tr12

Markası

Casio
Kargo Bedava
:
14,944.50TL
KDV DAHİL
Havale Fiyatı
:
14,197.28 TL
Stok 1+
KARGO BİLGİSİ
Şimdi sipariş verirseniz ürün 2gün içinde kargoya verilecektir.
ANLAŞMALI FİRMALAR
  • Ürün Özellikleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

CASIO PX-770WEC2 Privia Beyaz Dijital Duvar Piyanosu (Tabure & Kulaklık Hediyeli)

Akustik Bir Piyanonun Zengin Etkileyici Gücünün ve Tınısının Benzersiz Doğallıkla Yaratılması
Çok Boyutlu Morphing AiR Ses Kaynağı
CASIO'nun yeni geliştirilen Çok Boyutlu Morphing AiR*Ses Kaynağı piyanoya özgü zengin, tınlayan tonların ifadesinde ayrıntıya gösterilen kapsamlı özeni yansıtmaktadır. Daha uzun bir örnekleme süresi ve gelişmiş dalga biçimli veri kalitesi elde etmek için yüklü bellek kapasitesi artırılmıştır. Yalnızca bir piyanodan bekleyeceğiniz sesi oluşturan tonda zaman içinde meydana gelen değişiklikler, ilk sesle başlayıp nihayet ses kayboluncaya kadar güzel bir şekilde uzayarak doğal bir şekilde yaratılır. Akustik bir piyanoda olduğu gibi dokunuşta ayarlamalar yaparak çalan yankılanmaların uzunluğunu bile kontrol edebilir. Her basıştaki güce yalnızca ses düzeyi olarak değil, sesin kendisindeki nüanslar olarak da sürekli olarak tepki veren uyumlu varyasyonlar hassas, nazik birppp'den (piyanississimo) yoğun, güçlü birfff'ye (fortississimo) kadar değişir. Hatta, 88 tuşun tümünde kuyruklu piyanonun tel seslerini etkileyici gerçeklikte üreten bir stereo rezonans simülatörü bulunur. Akustik değişiklikleri dinleme zevki üst sınıf modellerde (PX-860) bulunan kuyruklu piyanonunkine benzer kapak açılarak elde edilebilir; kapak özellikle ses çıkış kalitesine odaklanmıştır. Bu gelişmeler hem ses hem de rezonans alanında dijital piyanonun ifade gücündeki benzersiz evrimleşmeyi temsil eder.

Akustik Piyanoda Mutlak İfade Gücünü Yakalayan Yeni Örnekleme Teknolojisi
Bir dijital piyanonun ulaştığı akustik seviyesini örneklemeden sonra seslerin depolandığı belleğin kapasitesi belirler. Çok Boyutlu Morphing AiR Ses Kaynağı için önceki modellerimizin (doğrusal olarak dönüştürme) yaklaşık üç katından fazla kapasiteye sahip yeni yüksek kapasiteli bir bellek kullanılmıştır. Dalga biçimi veri örnekleme kapasitesi dramatik olarak artmış ve konser kuyruklu piyanolarıyla ilişkili dalga biçimlerindeki hassas değişiklikleri doğal bir şekilde üretmeyi sağlamıştır. Ses kalitesi ve rezonans büyüleyici bir gelişme kaydetmiş ve üst sınıf modellerde (PX-5S, PX-860) 256 notaya kadar eşzamanlı ses üretebilmeyi mümkün kılmıştır.

Kayıpsız Ses Sıkıştırma
Dijital piyanolar normalde ses dalga biçimi verilerini sıkıştırır ve dahili belleklerine kaydeder. Bu veriler çağrıldığında genişletilir ve çalınır. Bu nedenle, MP3 gibi sıkıştırılmış ses verilerinde olduğu gibi, playback sesin orijinal sese göre bozulması kaçınılmazdır. Ancak CASIO'nun Çok Boyutlu Morphing AiR Ses Kaynağında kullanılan gelişmiş Kayıpsız Ses Sıkıştırma teknolojisi orijinal sesin kalitesinde bu bozulma olmadan sesleri üretmeyi mümkün kılmıştır. Bu da doğal piyano seslerine müthiş ölçüde yakın akustik nitelikte müzik gösterilerinden keyif almayı sağlar.

Tel Rezonansı
Akustik piyanoda üretilen ses yalnızca basılan tuşun çıkardığı sesle ilişkili değildir. Sesleri üreten tellerle yakın ilişkili frekanstaki diğer teller de titreşir, müziğe kendi seslerini katarak benzersiz, zengin bir rezonans üretir. Sıradan dijital piyanolarda, tel rezonansı efekti sanal olarak tellerle üretilir. Ancak Çok Boyutlu Morphing AiR Ses Kaynağı yeni bir yaklaşım getirerek 88 tuşun tümü için stereo rezonans simülatörü kullanan bir Tel Rezonansı sistemini adapte etmiştir. 88 tuşun rezonansı tam ve doğal bir şekilde üretilir. Tek bir tonun çalınmasıyla elde edilen rezonans, rezonansta doğal bir şekilde oluşan varyasyonları üretmek için çalınan bir akorla elde edilen rezonanstan farklıdır. Hatta bu, çalanın dokunuş kuvvetiyle bunları kontrol ederek değişen rezonanslar elde etmesini sağlar, böylece akustik bir piyanonun benzersiz tınısını sergilemesine olanak tanır.
*Sadece PX-5S ve PX-860

Açılabilir Üst Kapak Tasarımı
PX-860 modelinin dış tasarımında, açılıp kapatılabilen üst kapak bulunur. Kapak açıldığında piyanist kapağı açık kuyruklu piyanoya çok benzeyen, bol miktarda ses dağılımıyla müzik çalabilir.

Dengeleme Teknolojisi
Akustik piyanoda tellerin titreşimleri soundboard tarafından yükseltilir ve enstrümanın tamamında ses üretilir. CASIO'nun yeni dengeleme sistemi benzersiz bir üç boyutlu derinlik hissi uyandırır ve doğal bir ses uzayı oluşturur. İdeal ses ve çalma keyfini bulma yolunda yeni bir gelişmeyi temsil eder.

Damper Rezonansı
Damper pedalının kullanılmasından kaynaklanan derin, güzel rezonans da 88 tuşun tümüne yerleştirilmiş bir stereo rezonans simülatörü tarafından doğal olarak üretilir ve bu yaklaşım efekt işleme kullanan geleneksel simüle edilmiş reprodüksiyondan farklıdır. Ayrıntıya gösterilen özen pedala basıldığında damper'ların kendiliğinden kalkmasıyla oluşan rezonansı simüle etmeye kadar ilerlemiştir. Damper pedalı için sürekli değişen bir sistem *2 uyarlanmıştır, dahası pedala kısmen basılarak uygulanan hassas basınca tepki olarak gerçekleşen yankılanmada çok daha hafif değişimler oluşur. Bu da müzisyenin pedal kullanarak zarif gösteriler sergilemesine olanak tanır.
*1PX-860 modelleri 4 ayar seviyesi sunar. PX-5S modeli 16 ayar seviyesi sunar.
*2Sadece PX-860


Kapak Simülatörü
Kuyruklu piyanonun çıkardığı sesin seviyesi ve tonu, kapağın hangi açıda açık veya kapalı olduğuna göre değişir. Kapak Simülatörü, bu akustik efektleri dijital olarak taklit eder. Piyanistler açılma ve kapanma kademeleri için dört ayar arasından seçim yapabilir ve tercih ettikleri piyano sesi efektiyle müzik çalabilir.
*Sadece PX-860
*PX-5S'nin Kapak Simülatörü DSP işlevi görür.
*Kapak Simülatörü ayar değeri piyano gövdesindeki kapağın açık veya kapalı olmasına bakılmaksızın aynı kalır.

Klavye Sistemi
Üç Sensörlü Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II
Kuyruklu piyano ile dijital piyanonun ses yapıları arasındaki fark, enstrümanın çalındığı andan sesin işitilebilir olduğu süreye kadar olan zamanlama farkı olarak ortaya çıkar. Yeni Üç Sensörlü Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II, tuş vuruşlarını sırasıyla algılayan üç sensöre sahip bir sistem kullanarak tepki verir. Bu sayede, tuşa vuruşun hızına bağlı olarak, tuşa vurulması ile sesin üretilmesi arasındaki sürede çok küçük değişiklikler yapılabilir. Ayrıca sensör sistemi tuş bekleme konumuna tam olarak dönmediğinde bile bir sesin sürekli olarak üretilmesini sağlar; aynı notaya art arda basıldığında mükemmel çalınabilirlik sağlayan bir özellik sunar. Dahası, yine kuyruklu piyanoda olduğu gibi, mekanizma tamamen çekicin ağırlığına dayalıdır, kesinlikle hiçbir yay kullanılmaz, böylece belirli bir çalma tepkisi ve yumuşak bir dokunuş sağlar. Ses alçaldıkça tuşlar gittikçe ağırlaşarak ve ses yükseldikçe tuşlar gittikçe hafifleyerek kuyruklu piyanonun bu özelliğini aslına uygun bir şekilde simüle eder.
Bir tuşa basıldığında çekiç kalkar ve sonra sensörler yukarı itilir. 

Çekiç Tepkisi
Kuyruklu piyanonun çeşitli tuş bloklarında tellere vuran çekiçlerin boyutları farklıdır. Sonuç olarak, tuşlara aynı kuvvetle basıldığında dahi ses zamanlamasında hafif değişmeler olur. Yeni klavye sistemi ses üretim zamanlamasındaki bu farkları bir kayıttan diğerine dikkatli bir şekilde üretir. Hatta tuşa vurma kuvvetine uygun olarak ses üretimindeki zamanlama farklarını da simüle eder.
Tuş bloklarında tellere vuran çekiçlerin boyutları farklıdır.

Tuş Bırakma Simülatörü
Bir piyanonun ürettiği yankılanmaların ve ifadelerin uzunlukları çalanın tuşlara dokunduktan sonra parmağını ne kadar hızlı kaldırdığına bağlı olarak değişir. Yeni klavye sistemi, tuşun bırakılmasından kaynaklanan bu nüansları doğal şekilde üreten bir Tuş Bırakma Simülatörü içermektedir. Sonuç olarak kuyruklu piyanodan elde edilenlere benzer otantik yankılanmalar ortaya çıkar.
*Sadece PX-5S, PX-860 tuş bırakma simülatörü parmağın kaldırılmasıyla ton varyasyonları üretir.

Simüle Edilmiş Abanoz ve Fildişi Kaplama Tuşlar
Simüle edilmiş abanoz ve fildişi kaplama tuşlar, kuyruklu piyano klavyesinin yumuşak dokunuşunun yanı sıra konforlu hissini ve dokusunu da sunar. Çok hassas ayrıntıya sahip kıvrımlı yüzey kaplaması terleme nedeniyle parmak kaymasını önler ve uzun süre çalındığında bile mükemmel bir parmak ucu uyumu hissi verir.

Özellikler
Çalma Keyfini Artıran Yüksek Performanslı İşlevler
Salon Simülatörü
Salon Simülatörü işlevi, dünyaca ünlü konser salonlarının olağanüstü ton şeffaflığı sunan saf yankılanmadan özgür ruhlu, şaşırtıcı yankılanmaya, farklı akustik özelliklerini simüle eder. Gelişmiş dengeleme sistemi, piyanistin önemli piyano sesinden keyif almasını sağlar.
*Sadece PX-860

Konser Çalma
10 canlı orkestra performansının yüksek kaliteli ses verisi kayıtları yüklenmiştir. Piyanistler kayıtlara eşlik edebilir ve kendilerini muhteşem bir performansın parçasıymış gibi hissedebilir. Konserlerin notaları birlikte verilir.
*Sadece PX-860 ve PX-760

Dersleri ve Gösterileri Destekleyen Çeşitli İşlevler
Kayıt İşlevleri
Piyanistler, kullanım amacına göre iki kayıt işlevinden birini seçebilir: ses kaydedici veya MIDI kaydedici.

Ses Kaydedici
Piyanistler ses kaydediciyi kullanarak performanslarını USB flash belleğe (ayrı satılır) kaydedebilir. Kayıt WAV dosya verisi formatında yapıldığından performanslar enstrümanda veya PC, ses sistemi ya da taşınabilir müzik çalar gibi başka bir cihazda, CD kalitesinde sesle çalınabilir*1.*WAV dosyasıyla uyumlu cihazlarda çalınabilir.
*Sadece PX-5S, PX-860, PX-780M ve PX-350M

MIDI Kaydedici
Piyanistler ayrıca performanslarını kaydetmek için piyanonun dahili belleğini kullanabilir. Parça parça kaydı destekleyen MIDI kaydedici, önce sağ eli sonra da bu kaydın üzerine sol eli kaydederek piyanistlerin iki elle çalması zor olan kompozisyonları tamamlamasına yardımcı olur.

MIDI nedir?
Musical Instrument Digital Interface'in kısaltması olan MIDI, farklı üreticiler tarafından üretilen müzik enstrümanları ve bilgisayarlar (makineler) arasında müzikal verileri değiş tokuş etmeyi mümkün kılan dünya çapındaki dijital sinyal ve konektör standartıdır.

Katman ve Bölme
Katman işlevi piyanistlerin iki tür tonu üst üste bindirmesini sağlarken bölme işlevi tonları alt ve üst bloklara ayırmayı sağlar.
*PX-5S modeli hariç

Düet Modu
Klavyenin merkezinin solunda ve sağında kalan tuşlar, aynı ton aralığında olacak şekilde ayarlanabilir. Bu Düet Modu ebeveyn ve çocuk veya öğretmen ve öğrenci gibi iki piyanist birlikte alıştırma yaparken kullanışlıdır.
*PX-5S modeli hariç

Metronom İşlevi
Metronom, piyano çalışırken kullanılabilecek faydalı bir işlevdir.
*PX-5S modeli hariç

Müzik Kitaplığı
Dahili olarak bulunan çeşitli müzik eserleri, dinlemek ya da piyano derslerinde kullanmak için çalınabilir. (PX-5S ve PX-350M modelleri hariç. Notalar birlikte verilir.*)
*Telif hakkı nedeniyle bazı partisyonlar dahil edilmemiş olabilir.

Çalıştırma Kilidi
Çalıştırma kilidi özelliği, düğmelerin çalışmasını kilitleyerek ayarların yanlışlıkla değiştirilmesini önlemek için kullanılır.

Otomatik Kapanma
Otomatik kapanma belirli bir süre hiçbir işlem yapılmadığında gücü otomatik olarak kapatarak gereksiz elektrik tüketimini önleyen pratik bir özelliktir.
*Şekiller ve grafikler yalnızca referans için verilen konsept resimleridir.

Teknik Özellikler

Klavye
88 tuş
Üç Sensörlü Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II 
Benzetilmiş abanoz ve fildişi kaplama tuşlar

Dokunuş Tepkisi
3 hassasiyet seviyesi, Kapalı

Ses Kaynağı
AiR Ses Kaynağı
Damper Rezonansı, Çekiç Tepkisi, Damper Parazit

Maksimum Polifoni
128

Tonlar
19 dahili ton
Kuyruklu Piyano (Konser, Hafif, Canlı)
Modern Piyano
Rock Piyanosu
Caz Piyanosu
Elektrikli Piyano 1
Elektrikli Piyano 2
FM E. Piyano
60'lardan E
Piyano
Klavsen
Vibrafon
Telli 1
Telli 2
Borulu Org
Caz Orgu
Elektrikli Org
Elektrikli Org 2
BAS 2 (Düşük)

Katman/Bölme
Katman (Bas tonları hariç), Bölme (Yalnızca alt aralıktaki bas tonları)

Dijital Efektler
Reverb (4 tür)
Chorus (4 tür)
Brilliance (-3 - 0 - 3)
DSP (Bazı tonlarda ön ayar)

Dahili Şarkılar
10 (Konser Çalma), 60 (Müzik Kitaplığı) şarkı

Şarkı Genişletme
10 şarkı (maks.) Şarkı başına en fazla yaklaşık 90 KB

Ders İşlevi
Bölüm AÇIK/KAPALI (Ders bölümü: Sağ el/Sol el)

Metronom
Vuruş: 0 - 9 (Tempo aralığı: dörtlük = 20 - 255)

MIDI Kaydedici
2 kanal x 1 şarkı, maksimum yaklaşık 5.000 nota, gerçek zamanlı kayıt/playback

Diğer İşlevler
Uygulama Bağlantısı
Kuyruklu Piyano düğmesi, Elektronik Piyano 1 düğmesi
Düet Modu
Kayan tip klavye kapağı
Otomatik Kapanma: Yaklaşık 4 saat (varsayılan ayar) boşta beklediğinde kapanır
Oktav kaydırma: ±2 oktav

Notaya Aktarma
2 oktav (-12 yarı ton ~ 0 ~ +12 yarı ton)

Akortlama Kontrolü
A4 = 415,5 Hz ~ 440,0 Hz ~ 465,9 Hz

Pedallar
3 pedal (damper, yumuşak, sostenuto)

MIDI
Bu üründe MIDI terminalleri bulunmaz. Ürün ve bilgisayar arasındaki MIDI iletişimi, USB bağlantı noktası aracılığıyla yapılır.

Hoparlörler
12 cm x 2

Amp Çıkışı
8W + 8W

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.